Workshop

The 12th International Forum of Mechanical and Mechatronics Engineering IFM2E

În perioada 22-23 noiembrie 2018 s-a desfășurat la HfWU Nuertingen – Geislingen University, Germania, “The 12th International Forum of Mechanical and Mechatronics Engineering – IFM2E 2018”.

Din partea Facultății de Autovehicule Rutiere, Mecatronică și Mecanică a participat Șef lucrări dr.ing. Simona Noveanu, care a prezentat “New Flexible Mentoring cooperation model for HEI’s and companies”, temă dezbătută în cadrul proiectului Smart HEI-Business collaboration for skills and competitiveness (HEIBus), proiect finanțat prin programul Erasmus+ Knowledge Alliances 2. Proiectul HEIBus are ca obiectiv general consolidarea colaborării dintre instituțiile de învățământ superior și companii prin crearea unor noi modele de cooperare.

Mai multe detalii privind proiectul puteți găsi pe pagina Facebook www.facebook.com/heibusproject/ și site-ul www.heibus.eu.