Workshop

Intalnirea partenerilor proiectului KyrMedu, Osh, Kȋrgȋzstan 26-27 Martie 2018

Intalnirea la Osh State University din Kirgizstan a universitatilor partenere in proiectul Erasmus KA2, tip Capacity Building in the field of Higher Education, pe tema: “Advancing University Education in Biomedical Engineering and Health Management in Kyrgyzstan (KyrMedu)” a avut loc in perioada 26-27 Martie 2018, unde au participat Sef lucr.dr.ing. Simona NOVEANU si Sef lucr.dr.ing. Ciprian LAPUSAN.

Agenda intalnirii a cuprins o analiza a stadiului actual privind implementarea proiectului si stabilirea sarcinilor in perioada urmatoare pentru toti partenerii din proiect. Participantii au avut o intalnire cu rectorul universitatii gazda. La intalnirea pe proiect au participat coordonatorii germani, partenerii din Croatia precum si reprezentantii universitatilor partenere din Kȋrgȋzstan.