StireWorkshop

Activități didactice în Asia Centrală

În Asia Centrală, în perioada 18 – 21 septembrie 2024, reprezentanta Departamentului de Mecatronică și Dinamica Mașinilor a vizitat, alături de d-na Director Prof. Zhanygul Dotalieva, Kyrgyz State Technical University, Bishkek, Kyrgyzstan.

În această perioadă doamna Conf.dr.ing. Simona Noveanu a desfășurat activități didactice cu tema ”Compliant Mechanisms”, în cadrul cărora a interacționat cu studenți de la licența, masterat și doctorat.

În cadrul “Round Table on The Development of International Cooperation in Modern Conditions” reprezentanta facultății noastre a prezentat oportunitățile de colaborare, respectiv specializările la nivel de licență, masterat și doctorat.

Alături de echipa de relații internaționale coordonată de Vice-Rector Prof. Akylbek Chymyrov au fost dezbătute temele: Modern challenges and opportunities for cooperation; Educational programs and academic mobility; Scientific cooperation and joint research.

Download PDF File