AnuntEvenimentSimpozion

Olimpiada Națională de Mecanisme – 2024

Departamentul de Mecatronică și Dinamica Mașinilor din cadrul Facultății de Autovehicule Rutiere, Mecatronică și Mecanică a Universității Tehnice din Cluj-Napoca, sub egida ARoTMM (Asociația Română de Știința Mecanismelor și Mașinilor) vă invită să participați la următoarele două evenimente de excepție:

1) Olimpiada Națională de Mecanisme – ediția a III-a

2) Seminarul Național de Mecanisme – ediția a XVI-a

Evenimentele vor avea loc în perioada 15-17 Mai 2024, la Facultatea de Autovehicule Rutiere, Mecatronică și Mecanică din Cluj-Napoca (B-dul Muncii, nr. 103-105) iar în cadrul lor vor participa cadre didactice și studenți de la toate universitățile din Romania care asigură pregătire de excelență în domeniul mecanismelor.

Festivitatea de deschidere va avea loc joi, 16.05.2024 ora 8:30-10:00 în Aula Centenar.

Download Programul complet al manifestării

Download Invitația în format PDF