Workshop

KyrMedu – Training week at Technical University of Cluj-Napoca

Departamentul de Mecatronica si Dinamica Masinilor din cadrul Universitatii Tehnice din Cluj-Napoca a avut onoarea de a gazdui evenimentul:

Training week at Technical University of Cluj-Napoca for Kyrgyz university staff members – Advancing University Education in Biomedical Engineering and Health Management in Kyrgyzstan”,

Evenimentul a avut loc in perioada 14-18 Mai 2018, conform programului:
KyrMedu Trening week Programme

Au participat un număr de 20 de reprezentanți din șapte universități din Kȋrgȋzstan: Kyrgyz State University of Construction, Transport and Architecture, Kyrgyz State Technical University named after I.Razzakov, Naryn State University, Talas State University, Osh State University, Issykkul State University și Kyrgyz State Medical Academy.
Coordonator: Sef Lucr.dr.ing. Simona NOVEANU

Denumirea proiectului: “Advancing University Education in Biomedical Engineering and Health Management in Kyrgyzstan”,
Număr proiect 561894-EPP-1-2015-1-DE-EPPKA2-CBHE-JP,
Proiect de tip KA2 – Capacity Building in the field of Higher Education,