Event

Partners Meeting in Project KyrMedu, Zwickau, December 4-8, 2016

Prof.dr.ing. Dan MANDRU si Sef Lucr.dr.ing. Ciprian LAPUSAN au participat in perioada 4-8 Decembrie 2016 la intalnirea universitatilor partenere in proiectul Erasmus KA2, tip Capacity Building in the field of Higher Education, cu tema: Advancing University Education in Biomedical Engineering and Health Management in Kyrgyzstan (KyrMedu). Intalnirea a avut loc la Universitatea de Stiinte Aplicate din Zwickau, universitate coordonatoare a acestui proiect.

Agenda intalnirii a cuprins o analiza a stadiului actual privind implementarea proiectului si stabilirea sarcinilor in perioada urmatoare pentru partenerii europeni din proiect. Participantii au avut o intalnire cu prorectorul universitatii responsabil cu relatiile internationale. La intalnirea pe proiect au participat coordonatorii germani, partenerii de la Universitatea din Zagreb, reprezentantul Ministerului Sanatatii din Kyrgyzstan.

KyrMedu Partners meeting