Eveniment

Intalnirea partenerilor din proiectul JMEE – Joint MSc In Electrical Engineering

Prof.dr.ing. Radu BALAN, Sef Lucr.dr.ing. Sorin BESOIU si dr.ing. Radu DONCA, au efectuat deplasarea la Universitatea din Salford, Marea Britanie, în perioada 01.04.2017 – 08.04.2017, cu ocazia întâlnirii partenerilor din proiectul „Joint MSc in Electrical Engineering (JMEE)”. Aceasta intalnire a avut loc la Universitatea din Salford – UK, universitatea coordonatoare a acestui proiect, fiind programată conform obiectivelor pentru perioada 03.04.2017 – 07.04.2017.

Agenda intalnirii a cuprins o analiza financiară pe parteneri a cheltuielilor efectuate în cadrul proiectului, prezentarea rezultatelor obtinute a partenerilor conform pachetelor de lucru, programarea activitatilor viitoare a partenerilor, identificarea unor noi oportunitati de promovare si diseminare a proiectului, precum si identificarea soluțiilor de sustenabilitate a proiectului după finalizarea acestuia.

JMEE meeting in Salford 1
JMEE meeting in Salford 3